بودجه ۹۹ شهرداری همدان تقدیم شورای شهر شد
بودجه ۹۹ شهرداری همدان تقدیم شورای شهر شد

به گزارش غرب ایران شهردار همدان بودجه یکهزار و یک میلیارد تومانی مدیریت شهری در سال آینده را  امروز تقدیم اعضای شورای اسلامی شهر همدان کرد.

به گزارش غرب ایران شهردار همدان بودجه یکهزار و یک میلیارد تومانی مدیریت شهری در سال آینده را  امروز تقدیم اعضای شورای اسلامی شهر همدان کرد.

عباس صوفی شهردار همدان در هفتاد و ششمین صحن شورای اسلامی شهر همدان اظهار داشت: بودجه پیشنهادی سال آینده به نسبت امسال با ۲۵ درصد افزایش به شورای اسلامی شهر همدان ارایه شد.

وی اضافه کرد: افزون بر این، بودجه پیوست طرح های سرمایه گذاری به ارزش پنج هزار میلیارد تومان به شورا ارایه شده است.

صوفی اظهار داشت: این پیوست را وارد بودجه سال آینده نکرده ایم و بلند مدت است و به طور قطع عواید بسیاری برای شهرداری خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا سازمان سرمایه گذاری شهرداری طرح هایی را در دست پیگیری دارد که می تواند اجرایی کند.

اختصاص ۶۱ درصد بودجه شهرداری به حوزه عمرانی

شهردار همدان با اشاره به اینکه ماده ۶۸ قانون شهرداری ها ۶۰ درصد جاری و ۴۰ درصد عمرانی را در بودجه لحاظ کرده است، گفت: با این حال بودجه امسال شهرداری همدان ۵۵ درصد در بخش عمرانی و ۴۵ درصد در حوزه جاری هزینه شده است.

صوفی افزود: برای بودجه پیشنهادی سال آینده نیز ۶۱ درصد در بخش عمرانی و ۳۹ درصد جاری به شورا ارایه شده است.

وی بیان کرد: این در حالی است که حقوق و دستمزدها افزایش ۴۰ درصدی دارد ضمن اینکه ۱۰ درصد از بودجه عمرانی را باید به پرداخت بدهی های شهرداری اختصاص دهیم.

شهردار همدان زیباسازی ورودی ها، اجرای طرح های زیرساختی، رشد متوازن شهر، نوسازی سیستم حمل و نقل عمومی شهر، ساخت پارکینگ های طبقاتی و روان سازی ترافیک را از مباحث درج شده در بودجه سال آینده برشمرد.

صوفی امسال و سال آینده را دوره ای سخت برای شهرداری دانست و گفت: نبود نقدینگی و مشکلات اقتصادی باعث بروز دغدغه هایی شده است.

وی تلاش مجموعه شهرداری همدان برای سال آینده را رضایتمندی مردم و ارایه کارنامه مطلوب ۱۲ ماهه به اعضای شورای اسلامی شهر همدان عنوان کرد.

طرح های نیمه تمام در اولویت شهرداری

شهردار همدان با تاکید بر اینکه تکمیل طرح های نیمه تمام در اولویت برنامه سال آتی شهرداری خواهد بود، گفت: برنامه ریزی لازم در این حوزه نیز صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: رضایتمندی مردم در اولویت کار مدیران شهرداری است و در حوزه پیاده راه سازی این میزان رضایت در سطح بسیار بالایی بود.

صوفی بیان کرد: ایجاد پیاده راه سازی باعث نوسازی زیرساخت های شهری همدان شد و شرایط خوبی را در سطح شهر ایجاد کرد.

شهردار همدان، توسعه فضای سبز و توزیع آسفالت به عنوان نیاز جدی محلات همدان به خصوص مناطق سه و چهار را از دیگر اولویت های عمرانی شهرداری دانست.

تامین ۵۰ میلیارد اوراق مشارکت  

صوفی با اشاره به اینکه برای نخستین بار همدان موفق به دریافت ۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت شد، گفت: پیش از این اوراق مشارکت فقط به شهرداری های بزرگ اختصاص می یافت اما برای اولین بار همدان به این مهم دست یافت.

وی اضافه کرد: این اوراق مشارکت برای خرید اتوبوس اختصاص خواهد یافت.

شهردار همدان خاطرنشان کرد: امسال سعی در پرداخت بدهی های بانکی شهرداری بود که موفق شدیم بیشتر آن را تسویه کنیم.

شهردار همدان از اعضای شورا خواست که مدیریت شهری را وارد حاشیه ها نکنند.

صوفی افزود: مدیریت شهری صد درصد در خدمت مردم و اعضای شورا است و برای خدمت به شهروندان از هیچ کوششی فروگذار نیستیم.

وی با بیان اینکه حاشیه ها باعث می شود تا خدمات خوب به مردم صورت نگیرد، گفت: به خاطر برخی حاشیه های کوچک، کارهای بزرگ باقی می ماند.

اعضای شورای اسلامی شهر در این نشست بر حمایت از شهردار همدان تا سال ۱۴۰۰ تاکید کردند.

 

انتهی پیام/م م