بهره برداری از پتروشیمی هگمتانه در آذرماه امسال
بهره برداری از پتروشیمی هگمتانه در آذرماه امسال

مدیر روابط عمومی پتروشیمی هگمتانه از بهره برداری پتروشیمی هگمتانه تا ۲ هفته آینده به صورت رسمی خبر داد.

غرب ایران – مدیر روابط عمومی پتروشیمی هگمتانه از بهره برداری پتروشیمی هگمتانه تا ۲ هفته آینده به صورت رسمی خبر داد.

مهدی اینانلو مدیر روابط عمومی پتروشیمی هگمتانه با اشاره به اینکه پتروشیمی هگمتانه پس از ۱۸ سال انتظار، تا ۲ هفته آینده به صورت رسمی بهره‌برداری می‌شود، افزود: نخستین محموله اصلی، مواد اولیه و خوراک این پتروشیمی فردا /جمعه/ وارد همدان می‌شود و با تزریق آن به خط تولید، پتروشیمی هگمتانه کار خود را آغاز می‌کند.

او اظهار داشت: محصولات پی. وی. اِی (پلی وینیل الکل) و وی. سی. ام (گاز وینیل کلراید)، وارد مجموعه شده و به صورت آزمایشی در مدار تزریق، و با موفقت بهره برداری شد.

اینانلو با بیان اینکه این پتروشیمی محصولات گرانول با دسته بندی‌های مختلف تولید می‌کند، عنوان کرد: گرانول با درجه پزشکی مهمترین و اصلی‌ترین محصول تولیدی این پتروشیمی است و این محصول برای نخستین بار در کشور توسط پتروشیمی هگمتانه تولید می‌شود.

او ادامه داد: در کنار پی. وی. سی با درجه پزشکی، پی. وی. سی مورد نیاز تولید سیم و کابل نیز در این پتروشیمی تولید می‌شود.

مدیر روابط عمومی پتروشیمی هگمتانه با اشاره به اینکه پیش از این، گرانول دسته پزشکی، از خارج از کشور تامین می‌شد، افزود: خروجی این پتروشیمی، ۱۰۰ درصد نیاز کشور را در زمینه گرانول دسته پزشکی تامین می‌کند و مازاد تولید آن، به سایر کشور‌ها صادر می‌شود.

او با اشاره به اینکه این پتروشیمی در فضایی به مساحت ۱۵ هکتار راه‌اندازی شده است، بیان کرد: پتروشیمی هگمتانه سالانه ظرفیت تولید ۴۵ هزار تن محصول را دارد که ۳۶ هزار تن آن پودر پی. وی. سی و ۹ هزار تن دیگر گرانول پی. وی. سی است.

اینانلو افزود: شیوع بیماری کرونا محدودیت‌هایی را برای راه اندازی این پتروشیمی ایجاد کرد که امیدواریم تا چند روز آینده شرایط برای بهره برداری رسمی از این طرح بزرگ برنامه ریزی و فراهم شود.

او با اشاره به اینکه ۱۸ سال از آغاز ساخت این پتروشیمی می‌گذرد، اظهار داشت: پتروشیمی از صنایع مادر است و فراهم کردن زیرساخت‌های آن زمان می‌برد؛ به دلایل مختلف روند ساخت این پتروشیمی به تاخیر افتاد، اما مهم این است که با همت کارکنان، سرانجام این مجموعه تولید خود را آغاز کرد.

مدیر روابط عمومی پتروشیمی هگمتانه تاکید کرد: این پتروشیمی تاثیرات مثبتی برای دانش آموختگان و دانشجویان رشته‌های مرتبط دارد.

این مسئول اضافه کرد: در شرایط تحریم، گرانول دسته پزشکی برای مردم ایران بسیار با اهمیت است و از این پس، مواد مورد نیاز کشور توسط این پتروشیمی تامین می‌شود.

اینانلو بیان کرد: تامین سلامت مردم، جلوگیری از خروج ارز و ایجاد اشتغال پایدار از دستاورد‌های بهره برداری از این پتروشیمی است.

او گفت: به دنبال بهره برداری از این پتروشیمی پیش بینی می‌شود به زودی تعداد کارخانه‌های تولید تجهیزات پزشکی از جمله سرنگ و سرم در استان افزایش یابد.

مدیر روابط عمومی پتروشیمی هگمتانه تاکید کرد: پتروشیمی هگمتانه در سطح کشور بی‌نظیر است و تاکنون همچین طرحی با تولید اینگونه محصولات در کشور نداشتیم.
منبع ایرنا
انتهای پیام/ف