پروژه بنکداران به مراحل پایانی خود، و شروع گشایش و بهره‌برداری رسیده است
پروژه بنکداران به مراحل پایانی خود، و شروع گشایش و بهره‌برداری رسیده است

غرب ایران- شهرک بوعلی دو، به عنوان بهترین گزینه موجود در نزدیکترین نقطه اتصال به شهر و در جوار فرودگاه همدان و در بهترین معبر مواصلاتی و متصل به شریان اصلی برای این مهم انتخاب گردیده است.

به گزارش غرب ایران؛ مسئول هیات امناء مجتمع بنکداران مواد غذایی هگمتان بازار همدان گفت : در مورد الزام قانونی واحد‌های صنفی مشمول مزاحم یا آلاینده ، وایجاد شهرک های صنفی، که موجب تجمیع و تمرکز، و ایجاد راسته بازارهایی بر اساس رقابت منطقی و افزایش قدرت انتخاب خریداران میشود ، سخن بسیار است. هرچند که  تا این زمان بصورت جدی در هیچ جای کشور بدان پرداخته نشده است، ولی اتحادیه صنف خواربار همدان زودهنگام، در سال ۱۳۹۰، ضرورت آنرا احساس نموده و با فراخوانی که از بنکداران به عمل آورد، رسما مبتکر ایجاد آن گردید.

رضا به‌زارع گفت :بایستی بایک حرکت جمعی روادارانه، هم رای ، هم‌زبان ، هم‌راه ،هم‌سو و هم‌آهنگ، به دنبال یافتن سیمرغ وجود خویش، و اوج‌گیری تا قله‌های رفیع کسب دانش‌های نوین کاروکسب، و سرازیر کردن باران حیات‌آفرین، به رکود مزمن و همیشگی، پایان بخشید. که در این مسیر، ابتدا اقدامات زیادی برای مکان یابی، لکه‌کذاری، قیمت یابی، و …انجام گرفت، تا اینکه مبتکرانه و هوشمندانه و برای اولین‌بار در ایران، برای ایجاد یک شهرک صنفی_تجاری، از ظرفیت خالی شهرک‌های صنعتی، استفاده نمود.

وی افزود زمین شهرک بوعلی دو، به عنوان بهترین گزینه موجود، که در نزدیکترین نقطه اتصال به شهر و در جوار فرودگاه همدان و هم در بهترین معبر مواصلاتی و متصل به شریان اصلی، برای این مهم، انتخاب گردیده و بلافاصله اقدامات قانونی لازم برای اعلام شرایط متقاضیان و انطباق آن نیازها با ضوابط و مقررات قانونی شرکت شهرک‌های صنعتی، انجام گرفت.

مسئول هیات امناء مجتمع بنکداران مواد غذایی هگمتان بازار همدان بیان کرد؛ این شهرک صنفی با ۴۵۰ واحد، و به متراژ ۱۳۰ هزار متر مربع زیربنا، به مرحله افراز، طراحی، گزینش مهندسین ناظر مقیم، انتخاب پیمانکار، و قراردا ساخت و…. با جدیت و با هدف تجمیع و تمرکز بنکداران در آن شهرک، مرحله به مرحله به اجرا درآمد. و از روزهای آغازین سال ۱۳۹۵، کار اجرای سازه‌ای آن در راستای استراتژی باورمند هیات امنا، با برآیندی از آیتم های «استحکام»، «ماندگاری»، «نفوذ ناپذیری»، «زیبایی»، و «معماری ممزوج سنتی و مدرن»، انجام گردید.

این مقام مسئول افزود همه این امور، بیش از هرچیز، با هدف رشد و توسعه پایدار اقتصاد استان، در پرتو ایجاد «اعتماد»، تقویت «امید» و انگیزه، و تسری و تقویت بنیان‌های فکری «توسعه و بسط گستره کاروکسب» بنکداران و تصاحب بازار غرب کشور، و تکفل و عهده گیری تامین کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی همدان و هفت استان همجوار آن، بروز و ظهور نمود و حال که به لطف و مدد پروردگار، و به سبب اعتماد و امید اعضاء، طی یک پروسه طولانی زمانبر، این پروژه به مراحل پایانی خود، و شروع گشایش و بهره‌برداری، رسیده است،

به‌زارع ادامه داد: اولین راه رسیدن به این هدف متعالی اقتصادی ایجاد نظم، انضباط و تامین امنیت مقتدرانه، رعایت قواعد دموکراسی و تحقق جامعه‌ای سرشار از همزیستی مسالمت آمیز، که متضمن تامین منافع همگانی است می باشد،

مسئول هیات امناء مجتمع بنکداران در خصوص مدیریت اصولی شهرک، بعد از افتتاح و تحویل از شرکت شهرک‌های صنعتی همدان گفت: بلافاصله بعد از افتتاح شهرک، لزوما بایستی تعداد قابل توجهی از مالکان محترم، مغازه خود را به بهره‌برداری رسانند.تاجوابگوی نیاز همه مراجعان شهرستانی و بیرون‌بر ها باشند.

به زارع ادامه  داد: بایستی تعداد واحدهای فعال در شهرک، به حد قابل قبولی برسد که توانایی عرضه برندهای مختلف، و قیمت‌های رقابتی مختلف، را داشته باشند. بدیهی است اگر عرضه کنندگان کالاهای تکمیلی و متنوعی که سبد نیاز مصرفی مراجعان داخلی و بیرون ‌بر را تامین ننمایند وبه حد قابل قبولی نرسیده باشد، خریداران به سرعت از غنای کافی شهرک، ناامید شده و مجددا به بازار قدیمی رجعت خواهند نمود.

 

انتهای خبر/م م

 

  • نویسنده : خبرنگار1