برگزاری هر گونه تجمع با عنوان «جاماندگان اربعین» در استان همدان ممنوع است
برگزاری هر گونه تجمع با عنوان «جاماندگان اربعین» در استان همدان ممنوع است

غرب ایران - دبیر ستاد اربعین استان همدان گفت: بر اساس مصوبه قرارگاه مدیریت کرونا وزارت کشور برگزاری هر گونه مراسم پیاده روی و تجمع با عنوان «جاماندگان اربعین» در استان ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ، مهرداد نادری فر، دبیر ستاد اربعین استان همدان گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا در زمینه ممنوعیت هر گونه تجمع و با توجه روند نزولی بیماری و ضرورت جلوگیری از بروز پیک جدید شیوع ویروس، برگزاری هر گونه مراسم و تجمع مستلزم دریافت مصوبه جدید ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا است.

او با بیان اینکه بر همین اساس برگزاری هر گونه مراسم و تجمع منوط به صدور مجوز ستاد کرونا است، افزود: ۲ ایستگاه صلواتی موکب در حاشیه محور‌های ارتباطی استان همدان برای بازگشت زائران پیش بین شده است.

دبیر ستاد اربعین استان همدان گفت: در صورت بازگشت زمینی زائران آن‌ها با ورود به حوزه استحفاظی استان همدان در این موکب‌های پذیرایی می‌شوند و از ورود آن‌ها به داخل شهر جلوگیری خواهد شد.

نادری فر تأکید کرد: استان همدان سهمیه حضور ۶۴۳ زائر برای مراسم پیاده روی اربعین امام حسین (ع) در کشور عراق را دریافت کرده که تاکنون ۶۳۵ نفر برای این منظور در سامانه سماح نام نویسی کرده اند.

او افزود: برای ۵۵۰ نفر درخواست صدور ویزا ثبت و صادر شده و تاکنون برای ۵۰۰ زائر اربعین حسینی از طریق سامانه بلیط هواپیما تهیه شده است.

انتهای پیام/ف