برگزاری جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان
برگزاری جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان

به گزارش غرب ایران ؛  مدیر کل زندان های همدان در اولین جلسه هیئت امنای ستاد دیه استان همدان از برگزاری جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش غرب ایران ؛  مدیر کل زندان های همدان در اولین جلسه هیئت امنای ستاد دیه استان همدان از برگزاری جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان خبر داد.

اولین جلسه هیئت امنای ستاد دیه همدان با حضور توکل حیدری رئیس کل دادگستری استان، دادستان همدان، مدیر کل زندان های همدان، مدیرعامل ستاددیه استان، مدیر کل صدا و سیما، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) و سایر اعضای منتخب هیئت امناء حضور با موضوع بررسی وضعیت و اقدامات ستاد دیه و تبیین برنامه های آتی سال جاری  در محل دفتر مدیرعامل ستاددیه استان برگزار شد.

در ابتدای جلسه روحانی منش مدیر ستاد دیه همدان ضمن خیرمقدم به اعضای حاضر در جلسه، به ارائه گزارش تفصیلی از آخرین وضعیت و اقدامات و برنامه ریزی های ستاد دیه استان همدان پرداخت .

در این جلسه حیدری رئیس کل دادگستری استان همدان ضمن قدردانی از اقدامات و عملکرد و زحمات هیئت امناء و عوامل این مجموعه مردم نهاد، به یادآوری نقطه نظراتی در خصوص ماهیت و رسالت خداپسندانه ستاد دیه و نحوه کمک به آزادی مددجویان نیازمند پرداخت.

حیدری  افزود: با بیان این مطلب که نباید فراموش کرد که افرادی به دلایل غیرعمدی وارد زندان می شوند که رفع مشکلات آنان حائز اهمیت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، گسترش فضای تبلیغاتی و معرفی فعالیتهای ستاد دیه را مورد تاکید قرار داد و گفت:  استفاده از ابزارهای تبلیغاتی اعم از رسانه ملی، خبرگزاری، مطبوعات و بازخوانی پرونده ها و علل و عوامل آن می تواند عامل معرفی ستاد دیه و پیشگیری و آگاهی دهی نسبت به این امر مهم سهیم باشد.

در این جلسه  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان همدان با بیان نقطه نظراتی در خصوص جشن گلریزان اعلام کرد: که دستگاه قضایی استان با تمام ظرفیت و حمایت همه جانبه حقوقی آمادگی خود را در خصوص آزادی زندانیان دارد و وی از تاثیر گذاری صدا و سیمای در آشنایی و افزایش حداکثری کمکها در همایش گلریزان سال گذشته تقدیر و تشکر کردند.

در ادامه پژمان پروین مدیرکل زندان های استان و دبیر هیئت امنای ستاد دیه ضمن تشکر از اعضای هیئت امنای و رئیس کل دادگستری نسبت به حضور در جلسه ستاد دیه؛ با تشریح وضعیت و نحوه مشارکت و همکاری در آزادی زندانیان غیرعمد و شرایط خانواده آنان و همچنین در خصوص جشن گلریزان پیش رو در ماه مبارک رمضان عنوان کرد: مجموعه سازمان زندان ها و عوامل آن با تمام توان آماده پشتیبانی و حمایت و برگزاری جشن های گلریزان ماه مبارک رمضان می باشد و با تقسیم بندی کارها و مقدمات طی کمیته های چندگانه شرح وظایف هرکدام مشخص خواهیم کرد که انشالله با بهره گیری از تمام ظرفیت ها ، امسال بتوانیم با تلاش و تبلیغات گسترده نسبت به مشارکتهای مردمی در برگزاری هر چه باشکوهتر همایش گلریزان اقدام نماییم.

وی همچنین از تشکیل کمیته ها و مشخص کردن اعضا برای  جشن گلریزان در سایر شهرستان ها خبر داد و گفت: امید است بتوانیم با تمام توان خود و به صورت مطلوب این برنامه را در سطح شهرستان ها نیز اجرا کنیم که در این زمینه باید چندین کمیته تشکیل دهیم که کار را به خوبی دنبال کنند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود از تبلیغات محیطی، ساخت انیمیشن، تیزر و فیلم کوتاه  برای  جشن گلریزان خبر داد.

مدیر کل زندان های همدان ابراز امیدواری کرد، انشا الله امسال شاهد حضور گسترده خیران در جشن گلریزان باشیم تا بتوانیم با کمک های جمع آوری شده تعداد دیگری از زندانیان نیازمند را آزاد و راهی آغوش گرم خانواده هایشان کنیم.

در ادامه مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و اقدامات خداپسندانه عوامل و اعضای هیئت امنای ستاد دیه  خاطر نشان کرد: که صدا و سیمای استان با تمام توان در پیشبرد این امر مهم کمک به آزادی زندانیان غیرعمد آمادگی لازم را دارد به طوری که در ماه مبارک رمضان با برنامه ریز های صورت گرفته هر شب زمان مناسبی را در اختیار برنامه های آزادی زندانیان قرار داده و با استفاده و دعوت را کارشناسان گوناگون و خیرین پوشش رسانه ای ویژه ای را در دستور کار خواهیم داشت.

 

انتهای پیام/ف