برخورد با خودرو‌های دارای پلاک ناخوانا در همدان
برخورد با خودرو‌های دارای پلاک ناخوانا در همدان

غرب ایران - رئیس پلیس راهور همدان از آغاز طرح برخورد با رانندگان وسایل نقلیه دارای پلاک کثیف، ناخوانا و مخدوش از امروز در همدان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ,سرهنگ جمالی,  رئیس پلیس راهور همدان گفت: با توجه به بارندگی‌های اخیر و کثیف، گل آلود و ناخوانا شدن پلاک وسایل نقلیه و ضرورت نظافت و شستشوی خودرو، طرح برخورد با وسایل نقلیه داری پلاک کثیف و ناخوانا در دستور کار پلیس راهور قرار گرفت و تا پایان هفته ادامه دارد.

او افزود: ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در روز نخست اجرای این طرح پس از مشاهده خودرو‌های دارای پلاک کثیف و ناخوانا به آن‌ها تذکر داده و از روز بعد جریمه خودرو‌های متخلف به مبلغ ۶۰ هزار تومان انجام می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان تأکید کرد: برخی رانندگان اقدام به تمیز کردن خودرو به جز پلاک وسیله نقلیه می‌کنند که پلیس در صورت مشاهده این قبیل خودروها، به جای تذکر راننده خاطی را جریمه می‌کند.

سرهنگ جمالی بیان کرد: همچنین مخدوش کردن پلاک و تغییر در شماره‌های انتظامی تخلف محسوب شده و در صورت مشاهده ضمن اعمال قانون و توقیف وسیله نقلیه مالک خودرو به مرجع قضایی معرفی می‌شود.

او درباره علت حساسیت پلیس به پلاک‌های کثیف و ناخوانا افزود: در صورت بروز سانحه رانندگی، ایجاد مزاحمت و ناامنی، شناسایی و ردیابی این قبیل خودرو‌ها به علت کثیف بودن پلاک دشوار و در مواردی ناممکن می‌شود.

رئیس پلیس راهور شهرستان همدان گفت: برخی از دارندگان موتورسیکلت نیز با آویزان کردن زنجیر مانع از دیده شدن پلاک شده یا تلق‌های مشکی رنگی بر روی پلاک موتورسیکلت نصب کرده که در این صورت نیز خواندن پلاک دشوار است و پلیس در صورت رویت موتورسوار را جریمه می‌کند.

انتهای پیام/خ