اهدای مجموعه نفیس ۶۵۰ جلدی از کتاب‌های منتخب به شهرداری
اهدای مجموعه نفیس ۶۵۰ جلدی از کتاب‌های منتخب به شهرداری

غرب ایران - مجموعه نفیس ۶۵۰ جلدی از کتب منتخب واسپاری کتابخانه ملی ایران به شهرداری همدان اهدا شد تا در کتابخانه‌های مستقر در فرهنگسرا‌ها و مجتمع‌های فرهنگی مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ مدیرکل اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور گفت: این کتاب‌ها در راستای همکاری‌های فرهنگی و اجتماعی و به منظور ترویج فرهنگ کتاب خوانی اهدا شده است.

میثاق گودرزی افزود: همکاری خوبی در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی به خصوص در بخش‌های تاریخ پژوهی، برگزاری نمایشگاه‌های اسنادی و مناسبتی و برگزاری وبینار‌های علمی و آموزشی بین این مدیریت و شهرداری همدان وجود دارد که امیدواریم مثمر ثمر بوده و تاثیر مثبتی بر ارتقای سطح علمی و فرهنگی جامعه داشته باشد.
وی تصریح کرد: با توجه به جایگاه تخصصی و حمایتی کتابخانه ملی ایران و استقرار مدیریت غرب کشور این سازمان در استان همدان، در یک سال گذشته بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی روستایی و شهری به خصوص در مناطق محروم اهدا شده است.
مدیرکل اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور گفت: سیاست «اهدا کتاب اهدا دانایی» با شعار «کتاب در حرکت» یک مسیر فرهنگی است که سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران سعی در تقویت بنیه عقلانی جامعه و ارتقا خرد جمعی دارد.
گودرزی تصریح کرد: در جهان امروز نقش و نیروی اجتماعی فرهنگ به مراتب افزون‌تر شده است، بنابراین ضرورت هماهنگی و همسویی دستگاه‌های فرهنگی و برنامه ریزان استان با نیاز‌های فرهنگی جامعه بیش از پیش احساس می‌شود.
وی تاکید کرد: امیدواریم این تعامل دو سویه نقش فزاینده‌ای در ارتقای سطح فرهنگی جامعه داشته باشد.
انتهای خبر / ب