امدادرسانی هلال احمر همدان به ۴۴۵ مسافر گرفتار در برف
امدادرسانی هلال احمر همدان به ۴۴۵ مسافر گرفتار در برف

غرب ایران -  معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر همدان گفت: تیم های امدادی هلال احمر همدان در ۴۸ ساعت گذشته به ۴۴۵ مسافر گرفتار در برف و سرمای همدان امداد رسانی کردند.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ؛ «فضل اله کلهر» افزود: ۳۷۲ نفر از حادثه دیدگان از برف و سرما در مکان های پیش بینی شده اسکان داده شدند.

وی اضافه کرد: بیشترین میزان اسکان به ترتیب مربوط به شهرستان نهاوند با ۲۷۰ مسافر، همدان با ۵۴ مسافر، کبودرآهنگ ۱۸ نفر و اسدآباد ۱۲ نفر است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر همدان یادآوری کرد: به منظور اسکان مسافران گرفتار در برف علاوه بر تجهیز پایگاه های امداد جاده ای هلال احمر، با متولیان سالن ورزشی، مساجد و حسینیه ها هماهنگی های لازم صورت گرفته است.

کلهر با بیان اینکه ۹۲ خودرو از برف و کولاک رها سازی شدند، افزود: ۷۰۰ تخته پتو به همراه ۱۰۰ بطری آب معدنی در اختیار مسافران گرفتار در برف و سرما که اسکان یافته بودند، قرار گرفت.

وی درباره آمار حوادث و خدمات ۲۴ ساعت گذشته این جمعیت هم گفت: تیم های امدادی به مصدومان ۲۰ حادثه شامل ۱۶ حادثه ناشی از برف و کولاک، یک حادثه کوهستان و سه سانحه جاده ای امدادرسانی کردند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر همدان افزود: این سوانح پنج مصدوم در پی داشت که تنها یک نفر از آنها به مرکز درمانی منتقل شدتد.

کلهر ادامه داد: ۱۲۱ نجاتگر در قالب هشت تیم عملیاتی با استفاده از امکانات و تجهیزات موجود کار امداد رسانی را بر عهده دارند.

 

وی با بیان اینکه شماره ۱۱۲ هلال احمر آماده پاسخگویی ۲۴ ساعته است، افزود: بالگرد هلال احمر در خارج از استان به سر می برد و در صورت نیاز، برای انجام عملیات های اضطراری آماده همکاری و خدمات رسانی است.

همزمان با آغاز طرح زمستانی هلال احمر ۱۳ پایگاه بین شهری ثابت، یک پایگاه کوهستان، سه پایگاه بین شهری موقت، یک تیم آنست (سگ های تجسس)، یک تیم واکنش سریع و پنج تیم پشتیبان به حالت آماده باش درآمدند.

او گفت: هلال احمر همدان همچنین روز گذشته و در اوج بارش سنگین برف به ۲ مادر باردار گرفتار در سرما و کولاک در شهرستان های رزن و اسدآباد هم امداد رسانی کرد.

 

یکی از مادران باردار اهل روستای نینج در ۲۰ کیلومتری شهرستان رزن بود که برای زایمان، نجاتگران جمعیت هلال احمر تلاش توانستند این مادر باردار را به مرکز درمانی این شهرستان منتقل کنند .

کلهر بیان کرد: همچنین به مادر باردار دیگری که خودروی آنها در برف سنگین گردنه اسدآباد گرفتار شده بود امدادرسانی شد و توانستیم این مادر را برای زایمان به مرکز درمانی منتقل کنیم.

انتهای پیام/ف