امام جمعه همدان: نظام آموزشی نیازمند یک تحول اساسی است
امام جمعه همدان: نظام آموزشی نیازمند یک تحول اساسی است

غرب ایران - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: اتفاقات اخیر نشان داد، نظام تربیتی و آموزشی نیازمند یک تحول اساسی در جذب نیرو، اصلاح ساختارها و محتوای آموزشی است.

به گزارش غرب ایران، آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه شهر همدان افزود: نظام آموزشی و تربیتی ما از لحاظ آموزشی و تربیتی کاستی هایی دارد که باید به این کمبود ها و دغدغه ها توجه جدی تر شود.

وی اظهار داشت: رهاسازی فکر و اندیشه و جلوگیری از اسیر شدن در دست جریان باطل، یکی از مصادیق تقوا است.

آیت الله شعبانی موثقی با اشاره به اینکه جریان باطل تلاش می‌کند فکر و اندیشه انسان را به اسارت در بیاورد، تصریح کرد: دشمنان تلاش دارند تا با بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌های معاند، اندیشه جامعه و افکار عمومی را در دست گیرند.

خطیب جمعه همدان با اشاره به اینکه قرآن کریم مردم را به آزاداندشی و تحلیل اخبار دعوت می‌کند، تاکید کرد: رسانه های دشمن، همچون فرعون است که می خواهد در جنگ ترکیبی کنونی، فکر، اندیشه و اذهان عمومی مردم را مدیریت کند.

وی عنوان کرد: دشمن تلاش دارد ما آنگونه فکر کنیم که او (دشمن) تدبیر می‌کند؛ به راحتی دروغ ها و فریب هایش را باور کنیم، اندیشه برخی از افراد را مدیریت و با آوردن برخی به میدان، مشکلاتی را ایجاد کند.

آیت الله شعبانی موثقی اظهار داشت: زودباوری در برابر اخبار رسانه دشمن موجب از دست دادن قدرت تحلیل، رونق حس بی اعتمادی در جامعه و رفتارهای هیجانی و غیر منطقی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امروز فضای جامعه پر از اخبار ضد و نقیض است، افزود: رسانه های مختلف یک دروغ را آنقدر تکرار می‌کنند که خود انسان هم آن را باور می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مجلس یازدهم قوانین خوبی تصویب کرده که مهمترین آنها قانون مالیات بر خانه‌های خالی، تقویت امنیت قضایی کشور، تسریع صدور مجوز برای برخی از کسب و کارها، اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، اصلاح مالیات بر ارزش افزوده، رتبه بندی معلمان و جوانی جمعیت است اما سوال اساسی مردم این است که این قانون های خوب تا چه میزان اجرایی شده‌اند.؟

آیت الله شعبانی موثقی افزود: تصویب قانون به تنهایی مشکلات کشور را بر طرف نمی کند و باید با نظارت بر اجرای این قوانین، اثربخشی آن را شاهد باشیم.

امام جمعه همدان عنوان کرد: برخی از قوانین باید مبتنی بر شرایط تحریم، بازسازی و تسریع در مسیر تولید باشد و نمایندگان مردم قوانین متناسب با شرایط حاد را طراحی کنند.

وی همچنین از مسوولان استانی و متولیان امر خواست بستر مناسب را برای معلولان فراهم و زیرساخت‌های رفت و آمد و مناسب سازی محیط شهری برای این قشر به گونه ای مطلوب ایجاد شود.

 

انتهای پیام/م م

  • نویسنده : خبرنگار1