اقامه نماز جمعه باید تابع نظر ستاد ملی کرونا باشد
اقامه نماز جمعه باید تابع نظر ستاد ملی کرونا باشد

غرب ایران - امام جمعه همدان گفت: در صورت تصمیم ستاد مقابله با ویروس کرونا برای برگزار نشدن آیین نماز جمعه، به طور حتم ما نیز از این دستورالعمل تبعیت می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ حجت الاسلام شعبانی موثقی افزود: طبق تصمیم ستاد ملی کرونا مقرر شد که نماز جمعه در شهر‌های دارای وضعیت قرمز با شرایط و ضوابط خاصی اقامه شود.

وی گفت: با این وجود در صورتی که نظر بر برگزار نکردن نماز جمعه باشد ما نیز تبعیت می‌کنیم و این موضوع به مسئولان ستاد استانی مدیریت کرونا نیز عنوان شده و در راستای حفظ سلامت مردم، به هیچ وجه اصراری بر بی توجهی و رعایت نکردن مصوبات نداریم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: شرایط استان همدان از نظر شمار مبتلایان به ویروس کرونا نسبت به دیگر استان‌ها مناسب‌تر است، بنابراین در حال حاضر آیین نماز جمعه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و توصیه کادر بهداشت و درمان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام شعبانی موثقی تاکید کرد: اصل اولیه برای مسئولان به ویژه ستاد اقامه نماز حفظ سلامت شهروندان به عنوان یک اولویت است که امید می‌رود با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از این وضعیت به سلامت عبور کنیم.

وی با قدردانی از هیات‌های مذهبی استان همدان برای رعایت مطلوب دستورالعمل های بهداشتی، افزود: مردم نسبت به سال گذشته حضور باشکوهی در آیین‌های سوگواری ماه محرم داشتند و تمامی آیین‌ها در فضای باز و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان تصریح کرد: طبق گزارش بازرسان بهداشت حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد هیات‌های مذهبی، دستورالعمل های ابلاغی را رعایت کردند، هر چند برخی از هیات‌ها کم توجهی کرده یا شاهد ازدحام عزاداران در ورودی و خروجی اماکن بودیم.

 

انتهای خبر / ب