افزایش مشارکت مردم در انتخابات خنثی شدن توطئه دشمنان را به دنبال دارد
افزایش مشارکت مردم در انتخابات خنثی شدن توطئه دشمنان را به دنبال دارد

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه مشارکت، سلامت، رقابت و امنیت چهار رکن اصلی انتخابات امسال است، گفت: افزایش مشارکت مردم خنثی شدن توطئه دشمنان را به دنبال دارد.

به گزارش غرب ایران  جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه سال ۹۸  با حوادث متنوعی آغاز شد اظهار داشت: در آغاز سال موضوع سیل را داشتیم که بسیاری از مناطق کشور درگیر آن بودند و پس از آن بحث تحریم ها به وجود آمد و در ادامه مراسم بزرگ اربعین حسینی(ع) را داشتیم که بحمدالله بخوبی مدیربت شد و در انتهای سال نیز انتخابات را در پیش رو خواهیم داشت.

عرف با بیان این که دولت امسال سال پر کاری را پیش رو داشته است خاطر نشان کرد: وزارت کشور به عنوان پیشانی مدیریت و هماهنگی موضوعات نقش اصلی را ایفا می کند.

وی با اشاره به وقوع سیل در ابتدای سال ۹۸ یادآور شد: در هر کشور اگر سیل با این وسعت می آمد کل سازمان و مدیریت را به هم می زد اما به فضل خدا در جمهوری اسلامی با حضور همه نیروها و دستگاه و هدایت های رهبر معظم انقلاب و تاکیدات ریاست جمهوری و پای کار امدن وزارت کشور و استانداران تا امروز مدیریت خیلی خوبی نسبت به سیل صورت گرفته است.

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: همین مساله را نیز در خصوص اربعین حسینی داشتیم که حدود سه و نیم میلیون نفر زائر با کمترین حادثه به سلامت به کشور عراق رفتند و به کشور برگشتند.

وی با اشاره به اهمیت مسئله انتخابات ابراز داشت: الحمدالله تا به امروز استان ها عموما آمادگی کاملی برای برگزاری انتخابات پر شور در چارچوبی که نظام جمهوری اسلامی تعبیه کرده را دارا هستند و هدف انها برگزاری انتخاباتی پر شور و حداکثری در چهار رکن مشارکت، سلامت، رقابت و امنیت است.

عرف به سفر های استانی خود اشاره کرد و گفت: همدان بیستمین استانی است که به عنوان رییس ستاد انتخابات به آنجا می رویم تا از نزدیک میزان آمادگی استان را در امر انتخابات ارزیابی کنیم.

وی تاکید کرد: از نظر بحث های مربوط به وزارت کشور تقریبا به روز هستیم و طبق برنامه های زمانبندی شده از دهم آذرماه ثبت نام شروع خواهد شد و عملا انتخابات از این روز برای ما شروع می شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور  با بیان این که مشارکت امسال ترجمه بین المللی خواهد داشت اظهار داشت: باید بدانیم هر مقدار که بتوانیم مشارکت را افزایش بدهیم همان مقدار نیز توطئه هایی که دیگران برای ما تدوین کرده اند خنثی خواهد شد.

وی تصریح کرد: وزارت کشور مجری انتخابات کشور است اما سایر دستگاه ها نیز باید به این مجری کمک کنند تا این پروژه ملی به درستی انجام شود.

وی با بیان اینکه طلقی ما از نمایندگان ولی فقیه این است که همانند پدر در استان ها حضور دارند خاطر نشان کرد: عوامل متعددی در مشارکت مردم تاثیر دارد اما یکی از عواملی که اجماع نصبی وجود دارد این است که عرصه رقابت جدی در انتخابات وجود داشته باشد.
معاون وزیر کشور ادامه داد: باید بستری را ایجاد کنیم تا همه کسانی که این علایق و سلایق را دارا هستند و ذیل قانون فعالیت می کنند بتوانند وارد عرصه رقابت شوند و این به گرم شدن فضای انتخابات کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه وزیر کشور در تمام جلسات تاکید بر این عبارت دارد که “قانون ولاغیر” بیان داشت: همه ما موظف به اجرای قانون هستیم بنابراین وزارت کشور به عنوان مجری قانون انتخابات خودش را موظف می داند تا به آنچه در قانون است عما عمل کند.

 

انتهای پیام/ م م