اعزام حجاج از فرودگاه همدان پس از دو سال
اعزام حجاج از فرودگاه همدان پس از دو سال

غرب ایران - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان گفت: بعد از ۲ سال توقف، صبح امروز نخستین پرواز حجاج از فرودگاه همدان به خانه خدا با تلاش مجدانه استاندار همدان برقرار شد.

به گزارش غرب ایران، حسن رضانیا در جلسه ستاد اربعین حسینی استان همدان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود که امسال پنج میلیون ایرانی در پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت کنند، گفت: متولیان ستاد اربعین و رؤسای کمیته‌ها باید همه همت و تلاش خود را برای فراهم کردن امنیت و سلامت زائران حسینی به کار گیرند.

وی ادامه داد: با وجود پیش‌بینی افزایش استقبال از این پیاده‌روی اربعین، امکانات و ظرفیت حمل و نقلی استان مشخص و محدود است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش قیمت اقلام به خصوص مواد غذایی، احتمال فراهم نبودن زمینه پذیرایی و سرویس‌دهی به زائران در ایستگاه‌های صلواتی و موکب‌ها بیش از ظرفیت‌های پیش‌بینی‌شده وجود دارد.

رضانیا یادآور شد: احتمال می‌رود در این شرایط و برای رعایت اصل تأمین امنیت و سلامت، ستاد اربعین کشور محدودیت‌های برای اعزام زائران ایجاد کند.

وی با بیان اینکه فعال شدن کمیته فرهنگی و آموزشی، توجه به راهبردها و سیاست‌ها، توجه به مسائل فرهنگی در کاروان زیارتی بانوان، احترام به حاکمیت دولت عراق، تکریم مردم عراق و حفظ حریم و مرجعیت عراق، مورد تاکید است، افزود: دشمن برای به انحراف کشاندن نقاط قوت این کشور ازجمله اربعین حسینی، با ایجاد اختلاف‌های قومی و قبیله‌ای، برنامه‌ریزی کرده، که کمیته فرهنگی و آموزش باید به این مهم توجه داشته باشد.

این مسئول یادآور شد: بعد از ۲ سال توقف، صبح امروز نخستین پرواز حجاج از فرودگاه همدان به خانه خدا با تلاش مجدانه استاندار همدان برقرار شد و هم‌اکنون، فرودگاه همدان به ایستگاه پروازی حجاج همدان و کردستان تبدیل شده است.

در پایان این جلسه، احکام کمیته‌های ستاد اربعین صادر و تقدیم رؤسای آن‌ها شد. این کمیته‌ها شامل امنیتی و انتظامی، زیرساخت، ارزیابی و عملکرد، ثبت نام و اعزام، فرهنگی و آموزش، بهداشت و درمان، اطلاع‌رسانی و مستندسازی، حمل و نقل و سوخت، امداد و نجات، هماهنگی و پشتیبانی، کمیته اطلاعات و کمیته عتبات است.

 

انتهای پیام/م م

  • نویسنده : خبرنگار1