اطلس قرآنی در استان همدان ایجاد شود
اطلس قرآنی در استان همدان ایجاد شود

غرب ایران- نماینده ولی‌فقیه در همدان با تاکید بر لزوم ایجاد اطلس قرآنی در استان همدان گفت: در این اطلس باید اطلاعات تمام فعالان قرآنی، چه موسسات و چه افرادی که در نهادهای مختلف همچون هیئت‌ها دارای فعالیت قرانی هستند جمع‌آوری شود.

به گزارش  پایگاه خبری غرب ایران ، آیت الله حبیب الله شعبانی  در جلسه شورای عالی قرآن استان همدان با تاکید بر لزوم گسترش فعالیت‌های قرآنی در سطح استان اظهار داشت: در جهت تحقق گسترش فعالیت قرآنی در گام نخست نیازمند آن هستیم که یک سری زیرساخت‌ها برای این مهم فراهم شود.

وی با بیان اینکه یکی از این زیرساخت‌ها وجود اطلس قرآنی در سطح استان است گفت: در این اطلس باید اطلاعات تمام فعالان قرآنی، چه موسسات و چه افرادی که در نهادهای مختلف همچون هیئت‌ها دارای فعالیت قرآنی هستند جمع آوری شود.

امام جمعه همدان افزود: در کنار گردآوری این اطلس، مرکز مطالعات شورای قرآن استان نیز باید سند راهبردی ۴ ساله و مدونی را برای فعالیت‌های استان تنظیم کند تا تمامی فعالیت‌های استان در زمینه قرآن بر اساس آن اجرایی و پیش برده شود.

وی با اشاره به اینکه برای موفقیت در امور قرآنی نیازمند برنامه‌ای مشخص و جامع هستیم عنوان کرد: مهم‌ترین مسئله‌‌ای که در فعالیت‌های قرآنی باید بر روی آن سرمایه‌گذاری کرد، نوشتن یک سند راهبردی صحیح و کامل و تلاش برای عملیاتی شدن آن برنامه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با تاکید بر اهمیت تدوین این سند جامع گفت: البته سندی از سال ۹۶ وجود دارد که بنا بر هر دلیل تا به امروز چندان عملیاتی نشده و لذا پیگیر آن هستیم تا این سند جدید را آماده کنیم.

وی با بیان اینکه جامعه نیازمند آموزه‌های قرآنی است مطرح کرد: متاسفانه باید بگوییم امروز قرآن کریم در جامعه مظلوم است و لذا این وظیفه ما است تا بتوانیم در بحث ترویج آموزه‌های قرآنی فعالیت داشته باشیم.

انتهای پیام/خ