آماده سفر هیئت دولت به استان همدان هستیم
آماده سفر هیئت دولت به استان همدان هستیم

غرب ایران - استاندار همدان با اشاره به آمادگی کامل استان برای سفر هیات دولت، گفت: طرح ها و پروژه‌های بسیار خوب و موثری را برای طرح در سفر رییس جمهور به این استان آماده کرده‌ایم. 

‍به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ؛ علیرضا قاسمی‌فرزاد  در جلسه شورای اداری شهرستان ملایر که با حضور وزیر دادگستری برگزار شد، اظهار داشت: نقش وزرا در جریان سفر رییس جمهور به استان در راستای پیشبرد اهداف و برنامه‌های دولت بسیار موثر و تعیین کننده است.‌

وی با اشاره به اقدامات و برنامه ریزی های انجام شده، تصریح کرد: استان همدان آمادگی کامل برای سفر رییس جمهور و اعضای هیات دولت را دارد.

نماینده عالی دولت در استان همدان وجود وزرای همدانی در دولت انقلابی سیزدهم را فرصتی مناسب برای مردم استان و اثرگذار برای رشد و توسعه این دیار دانست و تصریح کرد: این ظرفیت‌های ارزشمند می‌تواند زمینه مناسب برای رشد و تعالی استان همدان در بخش ها و عرصه های مختلف را فراهم کند.

قاسمی فرزاد اظهار داشت: ارتباط و تعامل خوبی بین مجموعه دولت و مجمع نمایندگان در استان همدان وجود دارد به نحوی که مجمع نمایندگان استان همیشه همراه و حامی دولت مردمی و انقلابی در استان بوده و هستند.

استاندار همدان گفت: همچنین انسجام و وحدت خوبی بین ارکان نظام با محوریت آیت الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان همدان حاکم است.

وی با تاکید بر اینکه استان در آمادگی کامل برای سفر رییس جمهور به همدان است، خاطرنشان کرد: پروژه‌ها و طرح‌های موثری برای طرح در این سفر آماده کرده‌ایم.

وی اظهار داشت: برخی از وزرای دولت مردمی و انقلابی سیزدهم از استان همدان هستند که این مهم به عنوان یک ظرفیت در پیشبرد اهداف دولت در این استان محسوب می‌شود.

وی همچنین به ظرفیت‌های شهرستان ملایر به ویژه در حوزه انگور و کشمش، مبلمان منبت، مرواربافی و دیگر مصنوعات دستی اشاره کرد و این توانمندی ها را از جمله افتخارات استان برای رشد توسعه برشمرد.

امام جمعه ملایر نیز دراین جلسه نظام اسلامی در دوران غیبت امام عصر(عج) را شعبه‌ای از نظام امامت و ولایت دانست و گفت: قرآن بر رعایت عدالت توسط همگان تاکید می‌کند، اما مسئولان باید بیش از همه عادل باشند.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری، رعایت عدالت را زمینه‌ساز ظهور حضرت ولی عصر(عج) در نظام اسلامی دانست و افزود: این دیدگاه شهید بهشتی است که همه مسئولان باید عادل باشند.

برقراری کاهش هزینه‌های دادرسی را یکی از خواسته‌های عموم مردم دانست و اظهار داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی مردم ضروری است هزینه‌های دادرسی کاهش پیدا کند تا مردم بتوانند احقاق حق کنند.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان همدان نیز در این جلسه گفت: امنیت غذایی برای ما مسئله بسیار مهمی است و طبق شاخص‌های جهانی تولیدات ما باید به ۲ برابر برسد.

رضا بهرام‌لو به نقش جهاد کشاورزی در تنظیم بازار اشاره کرد و افزود: در این مدت ۵۲ تیم بازرسی در سطح استان وظیفه نظارت و بازرسی را بر عهده داشتند که ۳۲ گروه آن در حوزه آرد و نان فعال هستند و حدود ۱۶ هزار بازدید روزانه از فعالیت های بازار در سطح استان انجام شده است.

وی گفت: ۸۷ درصد از تولیدات استان همدان وابسته به آب است و اراضی آبی ۳۷ درصد از مساحت کل استان را تشکیل می‌دهد به نحوی که در تولید محصولات کشاورزی به شدت وابسته به آب هستیم.

انتهای پیام/ف