از فساد موجود در کشور ناراحتیم و به دنبال ریشه کنی آن
از فساد موجود در کشور ناراحتیم و به دنبال ریشه کنی آن

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ما از فساد موجود در کشور ناراحتیم و به دنبال ریشه کنی آن هستیم، گفت: طی سال‌های اخیر در بخش صنایع معدنی اتفاقات بی نظیری در کشور رقم خورده به طوری که ظرفیت برداشت از معادن چندین برابر رشد داشته کمااینکه در بحث فروآلیاژها و صنایع معدنی بخش نفت، گاز و برق و انرژی کشور پیشرفت فراوانی داشته است.

به گزارش  غرب ایران ، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در سفر یک روزه خود به استان همدان در شهرستان ملایر عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران با آرمان‌های امام خمینی و همراهی مردم به پیروزی رسید و تثبیت شد.

وی با بیان اینکه ایران آزادترین کشور منطقه در خاورمیانه است، گفت: سیستم ما هم ایراداتی دارد که باید رفع شود اما استقلال و آزادی موجود در این کشور مثال‌زدنی است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه آرمان های انقلاب امروز برای نسل جوان تازگی دارد و همیشه برای ملت ایران آرمان های بزرگی است، گفت: ملت ایران با پیروزی انقلاب به استقلال، آزادی و عدالت رسیدند و باید به انقلاب اسلامی افتخار کنیم چراکه با واسطه پیروزی انقلاب مردم بر سرنوشتشان حاکم شدند.

جهانگیری با اشاره به اینکه جشن های انقلاب امروز فرصتی است که همه افتخارات و دستاوردهای انقلاب برای نسل جوان و مردم بازگو شود عنوان کرد: ما در پیروی انقلاب دنبال عدالت بودیم که یک گوهر بی نظیری است.

جهانگیری بابیان اینکه برخی رسانه های خارجی اصرار دارند بگویند وضع ملت ایران بدتر از قبل شده است، گفت: با شاخص های معتبر می گویم فاصله فقیر و غنی به شدت کاهش یافته و حرکت به سمت عدالت بوده است.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در همان سال های ابتدایی نهادهای خدمات رسان فراوانی را تاسیس کردند که وظیفه اصلی آنها  خدمات رسانی به محرومین جامعه بود، گفت: خدمات دولتی شامل، برق، آب، گاز، مخابرات و راه عبور به دورترین مناطق کشور رسیده است.

وی با بیان اینکه ما از فساد موجود در کشور ناراحتیم و به دنبال ریشه کنی آن هستیم، گفت: طی سال‌های اخیر در بخش صنایع معدنی اتفاقات بی نظیری در کشور رقم خورده به طوری که ظرفیت برداشت از معادن چندین برابر رشد داشته کمااینکه در بحث فروآلیاژها و صنایع معدنی بخش نفت، گاز و برق و انرژی کشور پیشرفت فراوانی داشته است.

جهانگیری با اشاره به اینکه دشمنان نظام همواره از همان ابتدای پیروزی انقلاب چوب لای چرخ توسعه کشور گذاشتند اما موفق نشدند، گفت: جنگ نابرابری که تمام دنیا علیه ایران ایجاد کرد بدون اینکه تجهیزانی از جایی برایمان برسد با پیروزی کشور ما تمام شد.

وی بابیان اینکه جنگ که تمام شد علیه ملت ایران تحریم‌های سخت اعمال کردند، و با آنها توافق کردیم اما از توافق کنار رفتند، گفت: مشکلی که دشمن با ما دارد مشکل با رهبری و دولت نیست بلکه مشکل دشمن با ایران و ملت ایران است.

وی با بیان اینکه دشمن می‌خواهد مانع از قدرت ایران شود، گفت: در حال حاضر نیز فشارهای اقتصادی را بر ملت ایران وارد می‌کنند که باید تلاش کنیم تا انقلاب را پیش ببریم.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین در خصوص سبدکالا نیز با اشاره به اینکه اختیار معرفی افراد جامانده از سبد کالا به فرمانداران داده‌شده است، گفت: نباید مردم را در شرایط اقتصادی موجود تنها بگذاریم.

جهانگیری در خصوص سبد کالایی که برای کارمندان در نظر گرفته شد، گفت: شناسایی افراد با حقوق ماهانه ۳ میلیون تومان و کمتر به وزارت رفاه سپرده شد و اطمینان داده اند با توجه به بانک‌های اطلاعاتی می‌توانند افراد را شناسایی کنند اما درعین‌حال دولت به همه فرمانداران اختیار داد که اگر فردی مشمول می‌شود اما سبد به وی تعلق نگرفته را به مبادی ذی‌ربط معرفی کنند.

معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه ما این گروه را برای دوره‌ای که مردم در فشار اقتصادی هستند حمایت کنیم، گفت: این حمایت‌ها در سال جاری و سال آینده هم در صورت تأمین اعتبار تکرار می‌شود چراکه نباید مردم را در شرایط اقتصادی موجود تنها بگذاریم فلذا وزارت رفاه مسئولیت این کار را عهده‌دار است.