از برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه تجلیل شد
از برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه تجلیل شد

غرب ایران - آیین اختتامیه هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش‌آموزی مدرسه با قدردانی از برگزیدگان در همدان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان در این آیین گفت: فراخوان هفتمین دوره جشنواره دانش‌آموزی فیلم کوتاه مدرسه با موضوع ویژه جمعیت هلال‌احمر (مدرسه دوستی، مدرسه ایمن) اردیبهشت امسال انجام شد و اعضای جوان جمعیت هلال احمر با موضوعات اختصاصی شامل خودامدادی و کمک به دیگران و عنوان‌های مهربان باشیم، احترام به انسان‌ها و مواظبت از طبیعت در این جشنواره شرکت کردند.

علی سنجربگی افزود: این جشنواره با هدف ایجاد انگیزه در بین دانش‌آموزان هنرمند و مستعد هنر برای تولید محتوای مناسب و خلاقانه در قالب فیلم کوتاه داستانی، انیمیشن، مستند علمی و آموزشی، نماهنگ و تیزر برگزار شد.
وی تأکید کرد: ۱۲۳ اثر از استان همدان به هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه ارسال شده که ۴ اثر شایسته دریافت لوح تقدیر و یک اثر به عنوان منتخب کشوری برگزیده شده است.
سنجربگی تصریح کرد: برگزاری این جشنواره در سالروز وقوع زلزله سرپل ذهاب و همزمان با زلزله اخیر استان هرمزگان، تلنگری برای ایجاد جامعه تاب آور بوده و لازم است که هنرمندان و فیلم‌سازان به موضوع خودامدادی و دگرامدادی ورود کنند تا بتوان برای آموزش عمومی، مقاوم‌سازی، پیشگیری، کاهش و به حداقل رساندن تلفات و خسارت در زلزله‌ها و حوادث، گام بلندی برداشت.

گفتنی است: اختتامیه هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه در قطب همدان با میزبانی از کرمانشاه، لرستان، ایلام و کردستان به شکل مجازی برگزار شد.

 
انتهای خبر / ب