ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان
ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان

غرب ایران - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ، احمدرضا احسانی,مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با بیان اینکه فراخوان بیست و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان در قالب ۱۲ بخش در مهرماه منتشر شد، گفت: مسابقه تئاتر خردسال، مسابقه تئاتر کودک، مسابقه تئاتر نوجوان، مسابقه تئاتر خیابانی، مسابقه خیمه‌شب‌بازی، نقالی- پرده خوانی، تئاتر با اجرای کودکان و نوجوانان (تا ۱۸ سال)، تئاتر فراگیر (همراه افراد با نیاز‌های ویژه)، تئاتر ملل، مسابقه نمایشنامه‌نویسی، پژوهش، آثار میهمان و کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی، بخش‌های مختلف این دوره از جشنواره هستند.

او با بیان اینکه بر اساس فراخوان منتشر شده مهلت شرکت در بخش تئاتر با اجرای کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال، تا ۱۶ آذر ماه اعلام شده بود، افزود: در این بخش ۳۰ اثر به دبیرخانه ارسال شده است که بعد از ارزیابی، آثار راه یافته به شکل غیر رقابتی در جشنواره اجرا خواهند شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان در خصوص بخش تئاتر فراگیر هم تأکید کرد: ستاد برگزاری جشنواره با هدف افزایش مشارکت هنرمندان با نیاز‌های خاص در تولید و عرضه آثار نمایشی، اقدام به برگزاری این بخش کرده است.

احسانی گفت: این بخش ویژه آثار نمایشی است که حداقل دو سوم افراد روی صحنه، هنرمندان با نیاز‌های خاص از جمله دارای محدودیت جسمی، حرکتی، ذهنی، اوتیسم و … باشند.

او با تاکید بر اینکه این بخش هم به شکل غیر رقابتی با حضور حداکثر سه گروه نمایشی برگزار خواهد شد؛ افزود: تا ۱۶ آذرماه که آخرین مهلت شرکت در بخش فراگیر اعلام شده بود، هشت اثر به دبیرخانه جشنواره رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با تاکید بر اینکه مهلت شرکت هنرمندان در بخش مسابقه نمایشنامه نویسی هم ۱۶ آذرماه به پایان رسید، گفت: در این بخش ۴۲ اثر در دو مرحله با هدف دستیابی به نمایشنامه‌های با کیفیت، به رقابت می‌پردازند.

احسانی آخرین مهلت انجام فرایند ثبت تقاضا در بخش مسابقه‌های تئاتر خردسال، خیمه شب بازی و نقالی – پرده خوانی را ۲۳ آذر ماه اعلام کرد و گفت: هنرمندان می‌توانند برای شرکت در بخش‌های مسابقه تئاتر کودک، نوجوان و خیابانی تا ۳۰ آذر ماه اقدام کنند.
بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان اسفندماه ۱۴۰۰ به دبیری امیر مشهدی عباس در این شهر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ف