اختصاص ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار به پروژه راه آهن همدان ـ ملایر
اختصاص ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار به پروژه راه آهن همدان ـ ملایر

غرب ایران - استاندار همدان گفت: با تلاش نمایندگان اعتبار مستقل ۱۰۰میلیارد تومان به راه‌آهن همدان ـ ملایر اختصاص یافت که با این کار این مسیر در نهایت از ملایر به بروجرد، درود و خوزستان متصل می‌شود و اقدامی ماندگار برای مردم خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران، سید سعید شاهرخی با بیان اینکه از ابتدا برنامه توسعه استان همدان و شهرستان‌ها را در افق بلندمدت ترسیم کردیم اظهار داشت: با برنامه‌هایی که در دست اجرا داریم، مسیر حرکت دولت را در این استان ریل‌گذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه راهبردی سه ساله‌ای را برای استان و شهرستان‌ها تدوین کردیم افزود: امروز در پایان بخش سوم برنامه اول راهبردی توسعه استان هستیم.

استاندار همدان با این توضیح که توسط تیمی متخصص برنامه پنج ساله آینده استان را نیز در دست تدوین و ترسیم داریم مطرح کرد: داشتن برنامه عملیاتی سبب می‌شود دچار روزمرگی نشویم.

وی با تشریح وضعیت شهرستان ملایر نیز عنوان کرد: ملایر درصد بالایی از شاخص‌های برنامه سه ساله راهبردی توسعه را محقق کرده است.

شاهرخی اظهار داشت: رویکرد ما در استان توسعه کشت‌های گلخانه‌ای بود که در این راستا ۱۱۸ هکتار کشت گلخانه‌ای در ملایر طراحی و در دست اجرا است.

وی با اعلام اینکه بیش از چهار هزار میلیارد تومان در شهرک صنعتی جوکار که مختص فروسیلیس و فرآوری سیلیس است، سرمایه‌گذاری شده است ادامه داد: با جدیت به  دنبال اجرای منطقه ویژه اقتصادی “سامن” هستیم و اعتبار مورد نیاز برای شروع عملیات آماده‌سازی آن را نیز اختصاص داده‌ایم.

استاندار همدان همچنین از آغاز  تملک اراضی شهرک صنعتی ازندریان حبر داد و افزود: پس از اجرای این طرح ، اجرای مرحله دوم شهرک صنعتی مبلمان منبت ملایر نهایی شده است.

وی با این توضیح که با توجه به گسترش صنعت در ملایر چاره‌ای جز احداث مجوز نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی نداشتیم مطرح کرد: در دیدار اخیر با وزیر نیرو مقرر شد از آخرین تکنولوژی روز دنیا در احداث این نیروگاه استفاده شود.

شاهرخی افزود: با تلاش نمایندگان اعتبار مستقل ۱۰۰ میلیارد تومانی برای راه آهن همدان ـ ملایر گرفتیم که در نهایت از ملایر به سمت بروجرد، درود و خوزستان متصل می‌شود و اقدامی ماندگار برای مردم است.

وی با اشاره به اینکه تمام تلاش ما در استان ایجاد فضای همدلی و دوری از حاشیه‌ها بود که بتوان در این فضا به نفع مردم حرکت کرد اظهار داشت: آنچه که در سخنرانی‌های ائمه جمعه استان و تریبون‌های نماز جمعه دیدیم، چیزی جز عدل، انصاف و صداقت و بیان مشکلات، مطالبات و درخواست‌های مردم نبود که قابل تقدیر است.

استاندار همدان با بیان اینکه در این مدت اجازه ندادیم کسی در استان وارد حاشیه شود عنوان کرد: روند ایجاد حاشیه‌ها را در استان و شهرستان‌ها به عنوان یک امر ناپسند قطع کردیم به همین دلیل استان همدان در تمامی اتفاق‌هایی که در کشور افتاد، هیچگاه محرک نبود.

انتهای پیام/خ