اجتماع ۱۰هزارنفری بسیجیان همدان با حضور فرمانده‌کل سپاه برگزار می‌شود‌
اجتماع ۱۰هزارنفری بسیجیان همدان با حضور فرمانده‌کل سپاه برگزار می‌شود‌

فرمانده سپاه همدان گفت: به‌مناسبت ۴۰سالگی بسیج اجتماع بزرگ ۱۰هزارنفری بسیجیان همدان با حضور فرمانده‌کل سپاه برگزار می‌شود.

به گزارش غرب ایران، سردار مظاهر مجیدی در جمع اصحاب رسانه با قدردانی از حضور باشکوه مردم همدان در راهپیمایی حمایت از اقتدار و امنیت کشور اظهار داشت: مردم با حضور خود توانستند توطئه‌ای را که توسط استکبار برای توقف انقلاب اسلامی طراحی شده بود خنثی کنند.

وی افزود: مردم همدان با بصیرت بالای خود ضمن تجدید بیعت با رهبری نه‌تنها از نظام اسلامی حمایت کردند بلکه از هر اقدامی که سبب تضعیف نظام اسلامی می‌شد، پرهیز کردند.

فرمانده سپاه همدان عنوان کرد: در طول این مدت با تماس خود اطلاعاتی را در اختیار ما گذاشتند و ما توانستیم با بهره‌گیری از این اطلاعات و هماهنگی بین مسئولان  اقدامات خوبی را برای حفظ امنیت در استان انجام دهیم.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب پیرامون موضوع سهمیه‌بندی بنزین و فصل‌الخطاب بودن فرمایشات ایشان برای تمامی اقشار جامعه ابراز کرد: همان‌طور که در گزارش‌ها دیدیم دشمنان برای ایجاد چنین فضای ناامنی در کشور دو سال طراحی و برنامه‌ریزی کرده بودند که خوشبختانه به اهداف خود نرسیدند.

مجیدی با گرامیداشت هفته بسیج گفت: امسال این درخت تنومند انقلاب اسلامی دوران ۴۰سالگی خود را سپری می‌کند فرهنگ مهمی که جلوه‌هایی از آن را در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم.

وی با تأکید بر اینکه “ما دوران پس از انقلاب اسلامی تا کنون را با فرهنگ و روحیه بسیجی پشت‌سر گذاشته‌ایم”، بیان کرد: شاید یکی از دلایل خصومت استکبار جهانی پایبندی مردم به روحیه بسیجی که همانند ایستادگی بر ارزش‌های اسلام و انقلاب اسلامی است، باشد.

فرمانده سپاه همدان حضور جوانان در جبهه‌های مقاومت و تلاش برای خاموش‌سازی فتنه و اغتشاش در کشور را برگرفته از روحیه بسیجی دانست و عنوان کرد: امسال به‌مناسبت گرامیداشت ۴۰سالگی بسیج ۵۳ عنوان برنامه با ۸۰۰ ریزبرنامه در سطح استان همدان برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: عطرافشانی مزار شهدا، دیدار با ائمه جمعه در شهرستان‌ها، آغاز اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب با مشارکت ۳ هزار دانش‌آموز، برپایی ۶۰ یادواره شهید و آبروی محله، دیدار با ۵۰۰ خانواده شهید، برپایی ۴۰ میز خدمت، برپایی حلقه‌های صالحین،  و رونمایی از سامانه مجتمع ناب از جمله این اقدامات است.

مجیدی از برپایی نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ساله بسیج در استان با حضور فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همدان خبر داد و گفت: برپایی مجامع استانی و شهرستانی بسیج، برگزاری یادواره شهدای زن، برگزاری همایش معرفی الگوهای برتر فرهنگی و معلمان تراز انقلاب اسلامی، برگزاری نشست‌های بصیرتی و تبیینی با موضوع گام دوم انقلاب اسلامی و نقش بسیج در آن از دیگر برنامه‌های هفته بسیج در استان همدان است.

وی با اعلام اینکه در سالروز تأسیس بسیج نیز همایش ۱۰هزارنفری بسیجیان همدان با حضور سرلشگر سلامی در ورزشگاه انقلاب برگزار می‌شود، ابراز کرد: همزمان با ۴۰سالگی بسیج برنامه‌هایی مانند افتتاح اردوگاه صیانت در نهاوند، پروژه‌های انجام‌شده در مناطق سیل‌زده، اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم استان، تأمین ۵۰۰ جهیزیه و افتتاح ۱۰۴۰ پروژه محرومیت‌زدایی نیز انجام می‌شود.

فرمانده سپاه همدان در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر حمایت سپاه از فعالیت برخی مدیران پروازی در همدان نیز مطرح کرد:  ما مخالف مدیرانی هستیم که بخواهند نام انقلاب را یدک کشیده، پروازی باشند و کاری هم نکنند.

وی تصریح کرد: ما گوش این‌گونه مسئولان را می‌گیریم موضوعی که به استاندار و دیگر مسئولان نیز اعلام کرده‌ایم و نمونه‌هایی از اقدامات ما را در طول روزهای گذشته در این باره شاهد بوده‌اید.

مجیدی با تأکید بر اینکه “با مسئولی  که کوتاهی کند یا برای مردم ایجاد زحمت کند برخورد می‌کنیم”، ابراز کرد: در بخش نظارت بر بازار نیز این وظیفه دستگاه‌های مسئول مانند اصناف، صمت و تعزیرات است که در این موضوع ورود کنند هرچند ما آمادگی داریم در صورت نیاز و درخواست مسئولان از ظرفیت نیروهای بسیجی استفاده کنیم.

وی درباره برخی سخنان که بسیج یا سپاه را عامل بروز ناامنی در کشور معرفی می‌کنند نیز اظهار داشت: این بی‌انصافی است که بخواهیم چنین موضوعی را به بسیج و یا سپاه نسبت دهیم چرا که ما تاکنون قدمی که در راستای عدم امنیت کشور باشد برنداشته‌ایم.

فرمانده سپاه همدان با تشریح جانفشانی نیروهای بسیجی و سپاهی برای تأمین امنیت در کشور افزود: متأسفانه ارزان‌ترین کالا در کشور ما امنیت است چرا که برای آن هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنیم و تنها زمانی که چنین اتفاقاتی در کشور رخ می‌دهد تازه متوجه نعمت امنیت در کشور می‌شویم.

انتهای پیام/خ