اتصال ۷۰ دفتر پیشخوان همدان به شبکه دولت
اتصال ۷۰ دفتر پیشخوان همدان به شبکه دولت

مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری همدان از اتصال ۷۰ دفتر پیشخوان همدان به شبکه دولت خبر داد.

مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری همدان از اتصال ۷۰ دفتر پیشخوان همدان به شبکه دولت خبر داد.

به گزارش غرب ایران ؛ محمدحسن میرزایی مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری همدان، گفت: ۷۰ دفتر پیشخوان در این استان به شبکه دولت وصل شده تا پیگیری امور مردم از این طریق صورت گیرد.

او ادامه داد: ۱۳۰ دفتر پیشخوان در همدان وجود دارد که ۶۰ مورد آن به شبکه دولت وصل نبوده و تا نیمه نخست امسال این دفاتر هم به شبکه دولت وصل می‌شوند.

میرزایی اضافه کرد: با وجود اتصال دفاتر پیشخوان به شبکه دولت، ولی تا زمان رسیدن به شرایط عادی در زمینه شیوع ویروس کرونا و به منظور پیشگیری از ازدحام در این مکان ها، اجازه پیگیری امور اداری از این دفاتر داده نشده است.

مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری همدان ادامه داد: با این وجود در حال حاضر برای ثبت درخواست و پیشگیری امور اداری مردم، به صورت آزمونه (پایلوت) هفت دفتر پیشخوان دولت پیش بینی شده است و مردم می‌توانند برای پیگیری امور اداری به این مراکز مراجعه کنند.

او اظهار داشت: با توجه به اتصال دفتر پیشخوان به شبکه دولت، شهروندان برای پیگیری امور اداری و خدماتی از جمله دریافت کنتور آب و گاز نیازی به حضور در اداره مربوطه ندارند بلکه از طریق ثبت درخواست در دفتر پیشخوان می‌توانند مطالبه خود را پیگیری کنند.

میرزایی ادامه داد: پس از ثبت درخواست در دفاتر پیشخوان، این نامه به نهاد مربوطه ارسال شده و آن‌ها پس از پیگیری درخواست پاسخ را به دفتر پیشخوان داده و به صورت اتوماتیک پیامکی برای متقاضی به عنوان پیگیری جواب درخواست از دفتر پیشخوانی که نامه را ثبت کرده ارسال می‌شود.

مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری همدان افزود: این اقدام علاوه بر اینکه از ازدحام مردم در اداره‌ها و تلف شدن وقت آن‌ها جلوگیری می‌کند موجب آسان سازی فرایند دسترسی، کاهش مراجعات مستقیم مردم به دستگاه‌های اجرایی و کاهش تردد آن‌ها به اداره‌ها می‌شود.

میرزایی با بیان اینکه این برنامه با هدف امکان دسترسی سریع و آسان مردم به خدمات اداره‌ها صورت گرفته است افزود: از این پس مکاتبات مردم با اداره‌ها از طریق دفاتر پیشخوان دولت صورت می‌گیرد.
انتهای پیام/ف