ابراز تاسف امام جمعه همدان از پایین بودن میزان مطالعه در جامعه
ابراز تاسف امام جمعه همدان از پایین بودن میزان مطالعه در جامعه

غرب ایران - امام جمعه همدان گفت: ارز ۴ هزار تومانی که می‌بایست موجب فراهم شدن کالا‌های اساسی با قیمت مناسب برای مصرف کنندگان شود تبدیل به رانت و فساد اقتصادی در کشور شده است.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان؛ با اشاره به نظر کارشناسان اقتصادی، افزود: ارز دولتی موجب افزایش مشکلات مردم و فساد اقتصادی در کشور شده است، بنابراین حذف آن به نفع کشور است.

حجت الاسلام و المسلمین شعبانی موثقی تصریح کرد: همکاری مردم، آماده کردن زیرساخت‌ها و انجام تدریجی آن سه شرط لازم برای موفقیت این کار است در غیر این صورت با تاثیر روانی در بازار موجب تورم بالا خواهد شد.

وی با اشاره به هفته کتاب از پایین بودن میزان مطالعه در جامعه ابراز تاسف کرد و از مردم خواست به همدیگر کتاب هدیه بدهند.

نماینده ولی فقیه در استان در باره کتابی که میخوانند با دیگران بحث و صحبت کنند، گفت: مردم می‌توانند کتاب‌های خوبی که می‌خوانند را به همدیگر معرفی کنند و آنچه از کتاب یاد می‌گیرند به بقیه هم یاد بدهند.

امام جمعه همدان از مسئولان از جمله شهرداری‌ها و مجموعه‌های فرهنگی خواست باتوجه به گرانی بیش از حد کتاب، با اجرای برنامه‌هایی کتاب را در دسترس مردم قرار بدهند و فعالان در عرصه‌های چاپ کتاب از گسترش کتاب‌هایی که یاس و بی فرهنگی را رواج می‌دهند مراقبت کنند.

حجت الاسلام شعبانی موثقی با توجه به اجرای طرح مسکن ملی دراستان از مسئولان خواست هنگام تخصیص زمین دقت کافی در شناسایی زمین بکنند که در سال‌های آینده دارای معارض تشخیص داده نشود.

وی همچنین خواهان رفع مشکل کمبود معلم در آموزش و پرورش و تقسیم عادلانه بودجه شهرداری‌ها برای توسعه مناطق مختلف شهری شد.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از سخنانش به تشریح مسائل فقهی حقوق پدرو مادر و فرزندان پرداخت و گفت: یکی از مصادیق تقوا در قرآن نیکی و محترم شمردن پدر و مادر و اطاعت ازدستورات آنهاست.

 

 

انتهای خبر / ب