آمریکا به‌زودی از کل منطقه فرار خواهد کرد
آمریکا به‌زودی از کل منطقه فرار خواهد کرد

غرب ایران - جانشین نیروی قدس سپاه با اشاره به فرار آمریکا از افغانستان گفت: نظامیان تروریست آمریکایی به زودی از کل منطقه فرار خواهند کرد.

به گزارش غرب ایران ، سردار‌ سرتیپ پاسدار محمد رضا فلاح‌زاده جانشین نیروی قدس سپاه ‌در اجتماع حماسی مردم  شهرستان نهاوند در مراسم دومین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی در مصلی این شهر اظهار داشت: مکتب حاج قاسم آمریکا و اسرائیل و ایادی آنها را در منطقه و سراسر جهان خوار و بی‌ارزش کرد به طوری که باعث فراری شدن آنها از افغانستان و عراق و در آینده از کل منطقه خواهد شد.

وی بیان کرد: حاج قاسم به ظاهر در بین ما نیست ولی “تفکر، مکتب مقاومت و ظلم‌ستیزی” او کابوس دشمنان در سراسر دنیاست به طوری که از عکس فیلم و صوت ایشان در هراسند.

جانشین نیروی قدس سپاه گفت: نهاوند شهر عالمان فرزانه و شهدا و شخصیت‌های بزرگواری است که برگ‌های زرینی در تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی ثبت کردند.

وی افزود: نهاوند شهری است که در سال ۵۲ در اوج خفقان رژیم ستم‌شاهی، جوانان انقلابی گروه ابوذر را تقدیم انقلاب کرد در این شهر عشق به شهدا و حاج قاسم موج می‌زند.

جانشین نیروی قدس سپاه تصریح کرد: به ناکامی کشاندن طرح‌ها و توطئه‌های دشمنان به خصوص آمریکا و اسرائیل و ایادی آنها در منطقه و خدمت‌رسانی به نیازمندان ماموریت اصلی حاج قاسم بعد از دفاع مقدس بود.

وی با اشاره به اینکه باید با اشرار و دشمنان خدا برخورد کرد، ادامه داد:‌ شهید سلیمانی مصداق بارز آیه “اشدا علی الکفار و رحماء بینهم”  بود و برای مظلومان جهان  مومنان، مسلمانان و همه بشریت مامنی امن و برای دشمنان خدا مایه ترس و وحشت بود.

جانشین نیروی قدس سپاه نقش شهید سلیمانی در فرار آمریکا از افغانستان را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: این شهید بزرگوار تمام طرح‌های آمریکا در عراق را نابود و به استقرار دولت اسلامی در عراق کمک کرد و همچنین به یکپارچه‌سازی سوریه کمک شایانی کرد و غزه را تجهیز نمود و در عین حال با یاری سیدحسن نصرالله، حزب‌الله را مقتدر کرد تا در مقابل اسرائیل ایستادگی کند.

سردار فلاح‌زاده در ادامه گفت : بیشتر بخش‌ها و استان‌های سوریه به تصرف درآمده بود و همه شهر دمشق زیر خمپاره بود اما حاج قاسم با استفاده از نیروهای سنی، مسیحی، مرشدی غربی، فاطمیون افغانستانی، زینبیون پاکستانی، حیدریون عراقی و رضوی ایرانی، جبهه سوریه و عراق را متحول کرد تا کل مناطق اشغال شده بعد از پنج سال پاک‌سازی شود و آخرین قلعه و دژ داعش که در بوکمال بود هم نابود شد.

جانشین نیروی قدس سپاه الهی بودن، خدامحور بودن و توکل به خدا را از ویژگی‌های بارز شهید سلیمانی برشمرد و اظهارداشت: حاج قاسم دشمن را حقیر می‌دانست و برای ما همرزمانش هم ثابت شده بود که فقط برای خدا کار می‌کند و بسیار آدم مخلصی بود.

وی گفت: شهید سلیمانی بالاترین عبادت را خدمت به خلق می‌دانست و عاشق مردم بود تا جایی که وقتی قرار شد از سوریه به عراق برود تا زمانی که ۱۸۰ هزار سوری سنی مذهب را از زیر آوارها و کوچه پس کوچه های حلب خارج و در اردوگاه مستقر نکرد، از سوریه بیرون نرفت.

سردار فلاح‌زاده با اشاره به اینکه حاج قاسم در تمام جبهه‌های دفاع مقدس، سوریه و عراق در خط مقدم جبهه حضور داشت، گفت: شجاعت شهید سلیمانی به اندازه‌ای بود که خود در خط مقدم برای شناسایی می‌رفت و در بسیاری از مواقع تا مرز شهادت پیش رفت اما حاج قاسم عاشق شهادت بود و این مسیر را طریق سیدالشهدا می‌دانست و از مرگ هراسی نداشت.

این فرمانده که در بسیاری از مقاطع زمانی در کنار شهید سلیمانی حضور داشته است شهید سلیمانی را یکی از شجاع ترین فرماندهان دفاع مقدس دانست و افزود: او در بیشتر عملیات‌های دفاع مقدس حضوری فعال و تاثیرگذار داشت و در عین حال که یک استراتژیست بود اما بسیار تاکتیکی بود و شخصا عملیات ها را فرماندهی می‌کرد.

جانشین نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه حاج قاسم با تدبیر بود و در دیپلماسی هم صاحب سبک بود گفت: همین سبک ‌و سیاق بود که همه رهبران جبهه مقاومت شیفته او شدند. حاج قاسم یک ولایتمدار شعاری نبود و از نظر عملی و نظری یک ولایتمدار واقعی بود.

 

انتهای پیام/م م

  • نویسنده : خبرنگار1