آلودگی هوا در همدان ۶۰ درصد کاهش داشته است
آلودگی هوا در همدان ۶۰ درصد کاهش داشته است

مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان گفت: سال گذشته میزان آلودگی متاثر از گرد و غبار در همدان نسبت به سال ۹۶ بیش از ۵۰ درصد کاهش یافت.

به گزارش غرب ایران ؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان گفت: سال گذشته میزان آلودگی متاثر از گرد و غبار در همدان نسبت به سال ۹۶ بیش از ۵۰ درصد کاهش یافت.

 عادل عربی مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان در شورای اداری استان همدان و اعضای شورا‌های اسلامی شهر و روستا گفت: آمار ثبت شده از میزان آلودگی سال ۹۷ نشان می‌دهد آمار آلودگی نسبت به ۹۶، ۵۰ درصد کاهش داشته همچنین امسال نیز ۲ روز ۲۴ ساعته آلودگی هوا ثبت شده است.

وی گفت: همدان از منظر آلایندگی هوا وضعیت مناسب دارد، اما در فصل زمستان وارونگی هوا موجب بروز آلودگی شد و این امر موجب شد که شهرداری نسبت به آینده نگاری اقدام کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت:درباره پدیده نوظهور گرد و غبار مطالعه کانون‌های مولد شروع شد و معاونت عمرانی اعتبار لازم را به محیط زیست اختصاص دادند که تا پایان شهریور امسال این مطالعه نهایی می‌شود.

عربی ادامه داد: محیط زیست به علت مشکلات انباشته از سال‌های گذشته اولویت‌هایی را تدوین و به زیر مجموعه در استان‌ها اعلام کردند که  ۴ موضوع پسماند، تالاب ها، کنترل آلودگی هوا و مهار پدیده گرد و غبار از اولویت‌های اصلی کار در مجموعه حفاظت محیط زیست استان همدان است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان اضافه کرد: اولویت دوم احیا و حفاظت از تالاب‌ها است که استان همدان در این زمینه برنامه ویژه‌ای دارد.

مدیرکل حفاطت محیط زیست همدان ببان کرد: همدان برای احیای تالاب‌ها برنامه دارد و در زمینه تالاب آق گل قدم‌های مثبتی برای گرفتن حق آبه این تالاب برداشته شده است.

وی همچنین بابیان اینکه درباره مدیریت زیست بومی تالاب آق گل مشکلاتی وجود دارد، گفت: درخصوص حق آبه مشکل داریم و در این زمینه با استان مرکزی نشست مشترک برگزار شده است.

عربی اضافه کرد: در استان همدان طرح جامع پسماند مصوب شده و مقرر شد که یک هزار و ۲۰۰ تن پسماند استان در ۲ سایت ملایر و همدان مدیریت و پردازش شود.

انتهای پیام/خ