آسمان همدان پرترافیک می‌شود
آسمان همدان پرترافیک می‌شود

غرب ایران - استاندار همدان آستین همت بالا زده و از آذر ماه امسال فعال شدن فرودگاه همدان را پیگیری کرده و حالا خبر رسیده قرار است به زودی شاهد ترافیک هوایی در آسمان استان باشیم.

به گزارش غرب ایران، فرودگاه همدان و فعال سازی آن از جمله مسائل پر چالش در استان بوده و در سال‌های گذشته به یکی از جدی ترین دغدغه‌‌های مسئولان استان و همچنین برخی از  نمایندگان  تبدیل شده است. موضوع مهمی که سبب شد اقدامات مهمی برای فعال سازی صورت گیرد هر چند پس از مدتی باز هم فرودگاه همدان به حالت نیمه تعطیل خود  بازگشت.

حالا پس از مدتی استاندار همدان آستین همت بالا زده و از آذرماه امسال فعال شدن فرودگاه همدان را پیگیری کرده است و خبر رسیده قرار است به زودی شاهد ترافیک هوایی در آسمان استان باشیم.

علیرضا قاسمی‌فرزاد، استاندار همدان در  تاریخ  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ در نامه‌ای  به  دکتر رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی دولت سیزدهم اهمیت و لزوم از سر گیری پرواز از فرودگاه بین المللی شهدای همدان را خواستار شد.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه زیرساخت‌های لازم در فرودگاه همدان فراهم است و پیش از تعطیلی‌های کرونایی، به صورت هفته‌ای دو پرواز به مقصد مشهد مقدس و دو پرواز به مقصد کیش، حج تمتع و عمره برقرار بوده است، خواستار برقراری پروازهای فرودگاه  توسط یکی از  شرکت‌های دولتی شده است.

وزیر راه و شهرسازی نیز در پاسخ به استاندار همدان ضمن موافقت با این درخواست به سازمان هواپیمایی کشور دستور برنامه ریزی و اقدام را صادر می‌کند.

استاندار همدان پیگیری‌های خود را از رئیس سازمان هواپیمایی کشور نیز  ادامه می‌دهد  و در نتیجه آن مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی طی نامه‌ای به شرکت هواپیمایی آتا خواستار برقراری پرواز در مسیر همدان به کیش و مشهد شده و در نامه مورخ ۱۷ آذر ماه خطاب به مدیر عامل شرکت هواپیمایی آتا تأکید می‌کند: نظر به درخواست استاندار محترم همدان و تأکید ریاست محترم هواپیمایی کشور، پرواز در مسیر همدان/مشهد و کیش را در اسرع وقت راه اندازی نمایید.

همچنین مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‎ها، شرکت‌ها  و موسسات هوانوردی از شرکت هواپیمایی پارس نیز برقراری پرواز در مسیر همدان به مشهد و تهران را خواستار می‌شود.

استاندار همدان در ادامه این اقدامات، با مدیر فرودگاه همدان نیز نشست‌های متعددی از جمله دیدار امروز برگزار کرد تا این پیگیری‌ها تا پایان امسال برقرار و تا حد ممکن شهروندان استان بتوانند سفرهای نوروزی خود را با هواپیما انجام دهند.

با برقراری این پروازها ترافیک هوایی آسمان استان همدان برقرار و ارتباط استان با سایر مناطق به ویژه قطب‌های مذهبی و گردشگری فراهم می‌شود. بی‌شک استقبال مردم از این پروازها و استمرار و ماندگاری ان باعث می‌شود که به دلیل سهولت رفت و آمد به استان امکان جذب سرمایه گذاری افزایش یافته و استان بیش از پیش در ریل توسعه و رشد اقتصادی قرار می‌گیرد.

 

انتهای پیام/م م

  • نویسنده : خبرنگار1